O nás

Naše aktivity

Rozvojový deň 2015

rozvojový deň 2015 Dňa 14. októbra 2015 sme sa zúčastnili podujatia Rozvojový deň 2015: Výzva k ľudskosti a čo ďalej? V Starej tržnici na Nám. SNP v Bratislave sa predstavili mimovládne organizácie, ktoré pôsobia v rozvojových krajinách. Diskutovalo sa o migrácii a ochutnávali sa cudzokrajné jedlá. Záver podujatia patril benefičnému koncertu.

Podobne ako predchádzajúci rok sme v našom stánku širokej verejnosti priblížili obrazom i slovom projekt Podpora vzdelávania chudobných detí. Popri ochutnávke africkej kávy mohli záujemcovia diskutovať s misijnými a charitatívnymi pracovníkmi o živote v Keni a v Južnom Sudáne. Taktiež sme neupustili od tradície prezentácie ručne vyrábaných afrických darčekov, ktoré si možno zakúpiť v Charity shope Bazár sv. Alžbety, ako aj bižutériu, ktorú vyrobili deti ulice z detských centier v Nairobi v rámci arteterapie. Ďakujeme všetkým účastníkom, ktorí prišli podporiť túto našu aktivitu.

rozvojov de 2015 rozvojov de 2015

Rozvojový deň 2014

rozvojový deň 2014 Dňa 14. októbra 2014 sme sa zúčastnili podujatia Rozvojový deň v Starej tržnici na Nám. SNP v Bratislave. V našom stánku sme širokej verejnosti priblížili obrazom i slovom projekt Podpora vzdelávania chudobných detí. Ľudia sa mali možnosť zoznámiť aj s podporným projektom Charity shop „Bazár sv. Alžbety“ ako prvým tohto druhu na Slovensku. Popri ochutnávke afrického chleba chapati mohli diskutovať s misijnými a charitatívnymi pracovníkmi o živote v Keni a v Južnom Sudáne. V stánku sme prezentovali aj africké výrobky, ktoré si možno zakúpiť v Charity shope, ako aj bižutériu, ktorú vyrobili “deti ulice“ z detských centier v Nairobi v rámci arteterapie.

Staromestský charitatívny trh

charitatívny trh 11. októbra 2014 sme prezentovali našu organizáciu na Staromestskom charitatívnom trhu sv. Alžbety na Šafárikovom námestí v Bratislave, ktorý organizovalo Staré Mesto pri príležitosti 101. výročia posvätenia Kostola sv. Alžbety - Modrého kostolíka.  Zakúpením ručne robených darčekov z Kene mohli ľudia podporiť vzdelávanie chudobných detí v Afrike.