Adopcia

Jedáleň Dobrého Pastiera - NOVÝ PROJEKT

„Všetko to čaká na teba, že im dáš pokrm v pravý čas. Ty im ho dávaš a ony ho zbierajú, otváraš svoju ruku, sýtia sa dobrotami.“ (Žalm 104, 27-28)

Deti, ktoré navštevujú Základnú školu sv. Filipa Neriho, dostávajú pravidelne stravu a nehladujú, ale chceli by sme im ju skvalitniť aspoň minimálnym spôsobom tak, aby mali zabezpečené základné výživové hodnoty, čo by znamenalo aj prevenciu rôznych ochorení z nedostatočnej alebo nesprávne zloženej výživy.

Základ stravy tvoria: ryža, fazuľa, kukurica, kapusta, sukuma wiki (zelenina podobná nášmu špenátu alebo mangoldu), paradajky, kukuričná múka a kaša.

Momentálne majú deti jedálny lístok v škole takýto.

Finančné prostriedky rozpočtu školy nestačia na nákup ovocia, mlieka, mliečnych výrobkov, či mäsa pre 350 detí, ktoré sú na internáte 10 a pol mesiaca v roku. Náš projekt má za cieľ zabezpečiť pre každé dieťa:

  • 1 pohár mlieka týždenne
  • 1 porciu mäsa na obed týždenne
  • 1 porciu chlieba s čajom na raňajky týždenne
  • 1 porciu čapati (2 kusy) na obed raz týždenne (kenské placky z múky a vody podobné lokšom)
  • 1 kus ovocia (banán, mango) dvakrát do týždňa

Podrobnosti o potrebnom rozpočte

Do nášho projektu sa môžete zapojiť finančným príspevkom v ľubovoľnej výške, či už pravidelne alebo jednorázovo.

Číslo účtu: 292 290 8903/1100 (Tatra banka)
IBAN: SK47 1100 0000 0029 2290 8903
SWIFT: TATR SKBX
Správa pre prijímateľa: „Jedáleň Dobrého Pastiera“

Všetkým dobrodincom v mene detí vopred srdečne ďakujeme! O správnom využití vašich finančných prostriedkov vás budeme informovať zverejňovaním fotiek na Facebooku a na našej internetovej stránke, ako aj listami od detí.